Eriolukorra korraldamine Põlva vallas

Täna hommikul toimus Põlva Vallavalitsuses koosolek Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra korraldamisest Põlva vallas.

Eriolukord kehtib kuni 1. maini, kui vahepeal muud otsust ei tule.

Põlva vallas ei ole 13. märtsi hommikuse seisuga teada ühtegi COVID-19 juhtumit. Terviseamet annab vastavat infot kaks korda päevas.

- Põlva valla koolid korraldavad õppetöö ümber ja lähevad alates esmaspäevast üle distantsõppele. Roosi Kool ja Lasteaed jätkavad tööd.

- Põlva valla huvikoolid lähevad esmaspäevast üle distantsõppele.

- Kõik huviringid katkestavad töö või korraldavad ümber.

- Lasteaiad jäävad tööle, kuid on palve kõigile lapsevanematele, kellel vähegi võimalik, jätta lapsed koju.

- Tänasest on suletud kõik noortekeskused, kultuurikeskused, Põlva Päevakeskus, kõik spordisaalid, sealhulgas Põlva Spordikeskus ja Mesikäpa Hall. Suletud on ka ujula. Info asutuste infokanalitel.

- Avatuks jääb Mammaste Tervisespordikeskus, Metsa tänav 7 saun Põlvas ja välispordirajatised

- Esialgu jäävad avatuks ka kõik raamatukogud, kuid korraldatud sündmusi seal ei toimu.

- Sotsiaaltöötajate vastuvõtt endistes teenuskeskustes Ahjal, Tilsis, Moostes ja Vastse-Kuustes TOIMUB endiselt.

- Põlva vallavalitsus jääb tööle, kuid rakendatakse vajadusel ja võimalusel kaugtöö vorme. Kodanike vastuvõtt Põlvas toimub AINULT eelregistreerimisega. Kõik asjaajamised soovitame korraldada telefoni või e-kirja teel. Taotlused ja avaldused palume edastada peamiselt elektrooniliselt aadressile info@polva.ee.

- Inimesed, kel on koroonaviirusega nakatumise põhjendatud kahtlus, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuande telefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbril 112. Viiruse riskirühma kuuluvatel vanemealistel ja krooniliste haigustega inimestel tuleks vältida rahvarohkeid kohti.

Info täieneb pidevalt Põlva valla kodulehel ja Põlva valla leheküljel Facebookis.