HEATEGEVUSLIK JÕULULAAT

Jõululaat Mesimummis.


Teisipäeval, 11. detsembril, toimus Põlva lasteaias Mesimumm jõululaat, mille eesmärgiks oli heategevuslikust müügitulust muretseda lastele rahvuslikud riided. Ootasime seda päeva väga, sest eelnevatest laatadest olid jäänud vaid meeldivad mälestused.

Ettevalmistused algasid juba ammu enne laadapäeva. Vanemad valmistasid laadakaupa, aktiivsemad otsisid toetajaid, kes oleksid nõus lasteaia heaks annetama. Lasteaia töötajad pidasid plaani, kuidas üritust võimalikult hästi läbi viia, koostasime tegevuskava. Hoolekogu käis koos, et nõu ja jõuga abiks olla.

Nii oligi märkamatult kiiresti kätte jõudnud laadapäev. Hommikust peale askeldasid nii lasteaiatöötajad kui lastevanemad agaralt: toodi ja hinnati kaupa, sätiti asjakesi müügiletile, sisustati kohvikut, pandi valmis meisterdamistuba, kaunistati saali jõulukontserdiks, nummerdati õnneloosiks kaupa, päkapikud piilusid ja asusid uurima, kas lastel jõulusalmid juba selged. Ka päkapiku postkontor asus tööle. Tegevust leidus kõigile, nii suurtele kui ka väikestele, kes hommikust peale jõulukontserdiks laule harjutasid.

Laat algas õhtul kella neljast kui esimesed vanemad hakkasid oma lapsukestele järele tulema. Veel nüüdki leidus usinaid lapsevanemaid, kes kaunistatud hoidistepurkidega tulid ja viimaste küpsetistega, et oma lapse lasteaeda toetada sellel toredal ettevõtmisel. Oli näha, et annetused tulid südamest ja igaüks püüdis anda parima.

Müügilett oli väga rikkalik, seal leidus meeleolukaid jõulukaunistusi, vahvaid mänguasju, lasteraamatuid, isuäratavaid hoidiseid, armsaid viltsaapaid, riidekraami, stiilseid küünlaaluseid ja küünlaid, lõhnavaid käsitööseepe, kudumeid, piparkooke ja veel palju muud vajalikku ja huvitavat. Panime tähele, et enamus kaupa oli maitsekalt ja kaunilt pakitud. Müügiks toodud esemetest õhkus südamlikkust, meeldivat jõuluaroomi ja mõnusat soojust. Suur tänu kõigile vanematele, kes te niipalju tegite lasteaia heaks. Olite väga palju vaeva näinud. See näitab kui kallid on Teile Teie lapsed ja kuidas peate lugu lasteaiast, kus lapsed veedavad aja, mil Teie tööl olete.

Osteti usinalt ja kella kuueks olid järele jäänud vaid üksikud esemed. Laadakaupa müüsid Meelespea ja Sinilille rühmade õpetajad Heili, Inge ja Ivi ning liikumisõpetaja Urve. Aitäh kiiretele müüjatele! Kaupade hindamisel oli suureks abiks Signe. Täname kõiki häid ostjaid, Teie panus heategevusse oli tõeliselt suur! Südamlik tänu!

Jõulukohvikus algas tõeline melu. Kohvik oli lausa ligitõmbav maitsvate ja mitmekesiste küpsetiste ja kookidega, pakuti ka salatit. Kooke ja suupisteid oli väga laias valikus ja sortiment oli tõesti vapustav. Autoriteks meie köök, lapsevanemad ja ettevõtted ja toetajad. Vaeva oli nähtud väga palju, sellepärast kohvik nii ahvatlev oligi. Kindlasti leidis igaüks, kes soovis, meelepärase jõuluampsu ja joogi. Kohvikus sai ju ostlemise ja kauplemise kõrval hinge tõmmata ja see ongi ühe laada hea tunnus, et vahepeal saab puhata ja lõõgastuda. Oli ju tore oma lapsega kohvikus veidi aega veeta. Seda kõike võimaldasid laadakülalistele kohvikupidajad Viivika, Virve, Aili ja direktor Maire. Olge Te tänatud! Suur tänu kõigile kohvikukülastajatele, kes Te andsite oma panuse meie heategevusüritusele, ostes hüva kraami.

Väga kuum koht oli õnneloos, kus oli pidev järjekord ja osteti hoogsalt loosisedeleid, et saada üllatuste osaliseks ja muidugi toetada lasteaeda. Meile oli külla ja lausa osalema tulnud abivallavanem Janika Usin, kes asus kohe temale omaselt ja usinalt toimetama õnneloositoas. Suur tänu, Janika! Kokku müüdi 376 õnneloosi. Peaauhinnaks oli Makserv OÜ poolt väljapandud kõlar. Õnneloosis tegutsesid Rukkilille rühma õpetajad Krista ja Lea ning logopeed Kaidi. Täname Teid ja muidugi kõiki, kes õnneloosist õnne otsisid! Seal tekkis isegi hasart, sest loosikaup oli huvitav ja ikka loodeti parimat.

Laadamelu kõrval oli võimalus kuulata kaunist jõulukontserti lasteaia muusikasaalis. Palju seadsid sammud nüüd sinnapoole, et ilusatest ja südamlikest jõululauludest osa saada. Aitäh Külvile ja laululastele! Täname toredat publikut! Saali kaunistas maitsekalt Loore, täname Sind!

Avatud oli meisterdamistuba, kus lapsed said koos vanematega valmistada päkapikke. Nooremad lapsed tegid koos emmede ja issidega, vanemad lapsed said ise täiesti hakkama. Lapsed viisid loomulikult omameisterdatud päkapikud koju ja neil on nüüd võimalus päkapikkudega jõululauda kaunistada. Meisterdamine sujus igati hästi ja lõbusalt. Aitäh Piibelehe ja Karikakra rühma õpetajatele Enele, Terjele, Piiale ja Riinale, kes seda toredat võimalust pakkusid ja lastele meisterdamist õpetasid. Suur tänu kõigile, kes kätt proovisid, ilma Teieta poleks need ilusad päkapikud ju valminud.

Jõuluootuse aeg on imeline...Päkapiku postkontoris oligi veel viimane võimalus jõuluvanale kirju kirjutada. Need kirjad jõuavad kindlasti jõuluvanamaale. Laste soovid olid vahvad, alates laes ja seintel sõitvatest autodest ning lõpetades koduloomadega. Tüdrukud soovisid rohkem nukke ja raamatuid, ka suuski sooviti. Paljud mainisid kirjas, et nad on olnud head lapsed. Vana hea traditsioon jõuluvanale kirja kirjutada on veel täielikult au sees ja kestab. Kirjad on juba teel jõuluvana poole ja usume, et kõigi laste soovid saavad täidetud. Postkontoris askeldasid Nurmenuku ja Ülase rühma õpetajad Maiki, Airi ja Ene. Suur tänu Teile!

Kas jõulusalmid on juba peas ja usinasti õpitud? Meil oligi veel väga vahva koht, kus seda kontrollida ja päkapikule jõulusalmi lugeda. See oli nagu väike eksam ja julguseproov enne jõuluvana ette astumist. Lapsed olid väga tublid. Päkapikk kostitas kommiga häid ja tarku lapsi. Aitäh päkapikk Ester, Põlva Roosi Koolist, kes Sa alati meile appi ruttad kui me palume.

Igal pool oli vajadusel olemas kohe meie õppealajuhataja Ülle, kes lahkelt kõigile abi pakkus ja aitas organiseerida meie heategevusüritust. Suur tänu, Sulle, Ülle!

Sel päeval olid kõik meie töötajad suureks abiks, kes parajasti otseselt laadaga ei tegelenud, neile langes topeltkoormus laste hoidmisel. Ühtsuses peitub jõud. Aitäh kõigile!

Meie laadal oli väga palju kaupa. Selle eest, et see nii oleks, seisis meie tubli lapsevanem ja hoolekogu liige Leaanika Haidak. Tema käis ja otsis annetajaid ja sponsoreid nii Põlva- kui ka Võrumaalt. Lisaks sellele jõudis veel maitsva salati ka kohvikusse tuua. Imeline abiline! Tänu Leaanikale annetasid meile paljud firmad ja ettevõtted.

Kokku teenisime heategevusliku müügi ja annetustega 1298.56 eurot. Võrreldes varasemate aastatega on see summa rekordiline, mida saame nüüd kasutada laste heaolu nimel. Plaanime kohe hakata rahvuslikus stiilis rõivaste peale mõtlema, sest kevadel ootavad meid mitmed rahvalikud lasteüritused, kus soovime osaleda.

Südamlikud ja siirad tänusõnad meie Mesimummi lasteaia poolt kuuluvad järgmistele ettevõtetele, kes toetasid: Coop Põlva, Värska Vesi AS, Makserv OÜ, Piimandusühistu Epiim Põlva Farmikaubad, Põlva Jalgpalliklubi Lootos, Mõnusad Maitsed OÜ, Tere Piim, ARKE Lihatööstus AS, Acino Estonia OÜ, Kubija Hotell -Loodusspaa, Koduköök Päevalill, Arcwood by Peetri Puit, Eston-V OÜ, Pinest AS, AS Samelin.

Õhtul koju minnes oli tõeline rahulolu hinges, loodan, et kõik meie järgnevad ettevõtmised samuti nii hästi õnnestuvad. Heategevus on imeline, sest andmisrõõm on suurem kui saamisrõõm. Saajatel aga südames tänutunne, sest laste heaks tehti niipalju hindamatut tööd.

Tagasiside oli igati positiivne, oli tänajaid ja hea sõna lausujaid. Külva head, siis kasvab head. Selle mõttega elame sel õppeaastal ja lähme vastu aasta viimastele nädalatele, mõttes tänu meie toetajatele ja abistajatele, headele lastevanematele ja lastele ning abivalmis kolleegidele. Kaunist jõuluootust, hingerahu ja soojust Teile kõigile!

Mesimummi lasteaia nimel

Urve Vares

liikumisõpetaja