Piibelehe rühm töötab valverühmana

Seoses vajadusega tõkestada koroonaviiruse levikut on 16. märtsist lasteaias avatud valverühm. Põlva Lasteaed Mesimumm jätkab tööd, kuid endiselt on palve kõigile lapsevanematele, kellel vähegi võimalik, jätta laps koju.
PIIBELEHE RÜHMA KONTAKT 5307 1709.

Eriolukorra korraldamine Põlva vallas

Täna hommikul toimus Põlva Vallavalitsuses koosolek Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra korraldamisest Põlva vallas.

Eriolukord kehtib kuni 1. maini, kui vahepeal muud otsust ei tule.

Põlva vallas ei ole 13. märtsi hommikuse seisuga teada ühtegi COVID-19 juhtumit. Terviseamet annab vastavat infot kaks korda päevas.

- Põlva valla koolid korraldavad õppetöö ümber ja lähevad alates esmaspäevast üle distantsõppele. Roosi Kool ja Lasteaed jätkavad tööd.

- Põlva valla huvikoolid lähevad esmaspäevast üle distantsõppele.

- Kõik huviringid katkestavad töö või korraldavad ümber.

- Lasteaiad jäävad tööle, kuid on palve kõigile lapsevanematele, kellel vähegi võimalik, jätta lapsed koju.

- Tänasest on suletud kõik noortekeskused, kultuurikeskused, Põlva Päevakeskus, kõik spordisaalid, sealhulgas Põlva Spordikeskus ja Mesikäpa Hall. Suletud on ka ujula. Info asutuste infokanalitel.

- Avatuks jääb Mammaste Tervisespordikeskus, Metsa tänav 7 saun Põlvas ja välispordirajatised

- Esialgu jäävad avatuks ka kõik raamatukogud, kuid korraldatud sündmusi seal ei toimu.

- Sotsiaaltöötajate vastuvõtt endistes teenuskeskustes Ahjal, Tilsis, Moostes ja Vastse-Kuustes TOIMUB endiselt.

- Põlva vallavalitsus jääb tööle, kuid rakendatakse vajadusel ja võimalusel kaugtöö vorme. Kodanike vastuvõtt Põlvas toimub AINULT eelregistreerimisega. Kõik asjaajamised soovitame korraldada telefoni või e-kirja teel. Taotlused ja avaldused palume edastada peamiselt elektrooniliselt aadressile info@polva.ee.

- Inimesed, kel on koroonaviirusega nakatumise põhjendatud kahtlus, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuande telefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbril 112. Viiruse riskirühma kuuluvatel vanemealistel ja krooniliste haigustega inimestel tuleks vältida rahvarohkeid kohti.

Info täieneb pidevalt Põlva valla kodulehel ja Põlva valla leheküljel Facebookis.

 


Juhised koroonaviiruse leviku tõkestamiseks Põlva vallas

Juhime tähelepanu, et paanikaks ei ole põhjust, tegemist on ennetavate meetmetega! 

Anname teada, et seoses vajadusega tõkestada koroonaviiruse levikut otsustas Põlva Vallavalitsus, et märtsikuu lõpuni jäävad ära või lükatakse edasi kõik Põlva vallas toimuvad avalikud üritused ja spordivõistlused. Palume kaaluda sarnaselt toimimist ka teistel ürituste korraldajatel.

Teisipäeval, 17. märtsil toimuma pidanud beebipidu 2019. aasta II poolaastal sündinud lastele lükatakse edasi. 

Põlva vallas jäävad tänase seisuga avatuks kõik haridusasutused. Varasemalt oleme palunud asutustel pöörata tähelepanu piisava koguse desinfitseerimisvahendite olemasolule ja kättesaadavusele ning piisknakkuste ennetusmeetmetele.

Hooldekodudes on rakendatud ettevaatusabinõusid, Laheda sotsiaalkeskuses ja Ahja hooldekodus on külastuskeeld.

Vallavalitsus on tühistanud või palunud edasi lükata kõik vallavalitsuse ja hallatavate asutuste välislähetused, õppereisid, külaliste vastuvõtmised ja ekskursioonid.  

Vastavalt Terviseameti soovitusele tuleb kõigil neil, kes saabuvad riskipiirkondadest, jääda kaheks nädalaks koju ning vältida liikumist rahvarohketes kohtades. Haigustunnuste ilmnemisel tuleb telefoni teel konsulteerida oma perearstiga või helistada perearsti nõuandetelefonile 1220. 

Olukorra muutumisest anname teada jooksvalt. 

Annely Eesmaa
Avalike suhete spetsialist

Põlva Vallavalitsus

799 9494; 516 0435

www.polva.ee

 


Infoseminar "Õppimisvõimalustest täiskasvanuna"

Täna, 26. veebruaril, Mesimummi muusikasaalis infoseminar lasteaia personalile, lastevanematele algusega kell 13.00.

Anname ülevaate: täiskasvanute õppimisest Eestis, väikelaste vanemate hariduslikust olukorrast, õppimisvõimalustest. Näitame videoid edulugudest, arutleme koos, kuidas saaksime inimesi teavitada ja mõtlema panna oma haridustee jätkamise üle.

Loodame osalejate kaudu levitada infot lähedastele, sõpruskonnale - keegi teab kedagi, kes teab kedagi. 

Sirje Plaks projektijuht ETKA Andras

 


MEMME-TAADI PIDU

Neljapäeval lustisid Nurmenuku rühma lapsed muusikasaalis oma vanavanematega. See on juba paarkümmend aastat vana traditsioon, et Eesti sünnipäeva paiku tulevad lasteaeda vanaemad-vanaisad ja koos veedetakse üks lõbus õhtu. Koolieelikutel olid kaunid laulud ja pikad luuletused selgeks õpitud ja uhkusega esineti oma armsale vanaemale-vanaisale. Seekord olid abiks ka keelepesa õpetajad (Lea, Heli, Ivi, Inge ja Ene) õhtut põnevamaks muutmas oma näidendiga KUNDI OTSMISE LUGU. Samuti esines tantsuks muusikaõpetaja Külvi juhendamisel õpetajate kapell (Kristi, Ene, Urve, Maiki, Airi), külalisena musitseeris tšellol Kotred Paide. Õhtu juhendamise ja korraldamisega tegelesid õpetajad Airi, Ene, Jana ja muusikaõpetaja Külvi. 


Arhiiv